تبلیغات
زن و راز - برای داشتن یک موی زیبا
سلامت و زیبایی

برای داشتن یک موی زیبا

یکشنبه 9 آبان 1389 02:30 ب.ظ

نویسنده : افسانه قربانی
 

دوستان عزیزمن اگر  به این نکات توجه داشته باشید همیشه مویی  شفاف و زنده خواهید داشت .

 

 

به طور متوسط یک انسان دو حدود ۱۰۰۰۰۰ تار مو بر روی سر دارد و هر تار مو بین ۲ تا ۱۰ سال عمر میکند و رشد آن به طور متوسط ۳۳/۰ در روز است . ممکن است روزانه ۲۰ تا ۱۰۰ تار مو بریزد .

اگر میخواهید موهای سالمی داشته باشید خوب غذا بخورید و کم غم و غصه !

آنتی بیوتیکها اثر بدی روی موها دارند . اگر ناگزیر از خوردن اینگونه داروها هستید روزی یک فنجان ماست در برنامه غذاییتان بگنجانید .

دوستان موهایتان را بشناسید

میوه - سبزیهای تازه- ماهی- روغنهای گیاهی- ورزش و ماساژ سر به رشد و سلامت موها کمک میکنند.

تمرین بسیار ساده و در عین حال موثر برای تسریع گردش خون در پوست سر این است که  به پشت بخوابید و روی شانه ها و آرنجها تکیه کنید و سر روی زمین قرار گیرد.هنگام انجام این تمرین پاها را راست نگهدارین و زانوها خم نشود به همین حالت تا جایی که میتوانید بمانید بع کمی استراحت و بعد دوباره حرکت را تکرارکنید روی هم رفته سه دقیقه به این کار اختصاص دهید.

ماساژ سر

با انگشتان دو دست سر را ماساژ دهید به شکلی که انگشتان به طور دورانی حرکت داده شود تا زمانیکه حس کنید سرتان گرم شده و خون در زیر پوست جریان دارد.

شستن موها

برای تمیز کردن موها از شامپوی متناسب با جنس موهایتان استفاده کنید میتوانید به این شامپو بر حسب نوع موها مقداری مواد تقویت کننده گیاهی یا حیوانی بیفزایید.

اگر موهای خشک و تغذیه نشده ای دارید از روغن نارگیل و یا زرده تخم مرغ استفاده کنید و به کمک این مواد به موها مواد غذایی لازم را برسانید.

اگر موهایتان چرب است از سفیده تخم مرغ استفاده کنیدو به کمک آن چربی اضافی پوست سر را بگیرید .

نحوه استفاده از تقویت کننده ها

برای بهره گیری از این مواد ابتدا موها را با شامپو بشویید و سپس به مدت ۱۵ دقیقه تا چند ساعت تقویت کننده مو را روی سر قرار دهید و بعد موها را بشویید .

برای تقویت موها میتوانید از روغن زیتون یا نارگیل و یا بادام استفاده کنید به این ترتیب که ابتدا روغن مورد نظر را گرم کنید و پوست سر و موها را با آن چرب کنید سپس با یک ورقه کاغذ روغنی موها را بپوشانید و روی آن کلاه نایلونی بگدارید و سرانجام با حوله ضخیمی سر را بپوشانید.

درخشش موها 

اگر موهای تار و کدری داریداز اکلیل کوهی استفاده کنید. این گیاه در شفاف کردن و لطافت بخشیدن به موهای تیره اعجاز میکند.

برای استفاده از این گیاه میتوانید از روش زیر استفاده کیند:

۲ قاشق غذاخوری اگلیل کوهی - یک پیمانه آب جوش - ۷۵ گرم روغن بادام شیرین

مواد را مخلوط کنید و پس از شستشوی سر به مدت ۱۵ تا۳۰ دقیقه روی سر بگذارید و ماساژ دهید .

شستن موها با آب و سرکه پس از شامپو کردن افزون بر از بین بدن باقیمانده شامپو از روی پوست سر سبب میشود که موها خوش حالت ودرخشان شوند.

بابونه برای موهای روشن مورد استفاده قرار میگیرد.

برس

برای مبارزه با بیماری و مرگ موها باید از حربه موثری بهره گرفت . این حربه موثر برس است .

هر شب پیش از رفتن به رختخواب با یک برس مویی یا چوبی موهای خود را از جهات مختلف برس بزنید به طوریکه در حدود صدبار برس روی سرتان حرکت کند و در تمام نقاط خون را به جریان بیندازد.از برسهای نایلونی استفاده نکنید چون ایجاد موخوره و الکتریسیته در مو میکند.

روزی چند دقیقه استراحت کنید به شکلی که پاها بالاتر از سر قرار گیرند.

به هیچ وجه در حمام موی مرطوب را شانه نزنید .

مو یتان را تا زمانی که خیس است کشیده یا مچاله و تحت فشار قرار ندهید و برای خشک کردن مو حوله را فقط روی مو به آرامی فشار دهید و بردارید دوباره همین کار را تکرار کنید .

غداهای ویتامین دار در برنامه غذایی روزانه خود را فراموش نکنید
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: مو ،
آخرین ویرایش: - -
Powered by Abzarak.com