تبلیغات
زن و راز - ویتامینه کردن مو با روغنها و مواد تقویتی
سلامت و زیبایی

ویتامینه کردن مو با روغنها و مواد تقویتی

دوشنبه 20 آذر 1391 06:12 ب.ظ

نویسنده : افسانه قربانی

اگر احساس یکنید که موهاتون مدتیه که خشک و بی حالت و کدر شده بدونید که حتما باید یک ویتامینه حساب بشه چون مواد مغذی و رطوبت مو به شدت کاهش یافته . برای این منظور همونطور که در مطالب قبلی توضیح دادم میتونید از کراتین استفاده کنید . ولی ویتامینه کردن با مواد طبیعی دو مزیت داره که کراتین نمیتونه داشته باشه یکی اینکه بسیار مقرون به صرفه است دوم اینکه بنداشتن مواد شیمیایی ه هیج وجه آسیب و ضرر به مو نمیرسونه. البته لازم به ذکره که شما اگر با کراتین یکبار به نتیجه میرسید ممکنه با مواد طبیعی لازم باشه چند بار عمل ویتامینه رو تکرار کنید. 
مواد لازم برای ویتامینه کر دن یک موی خشک و شکننده و کدر

1- زرده تخم مرغ       یک عدد
2- روغن زیتون           دو قاشق غذاخوری 
3- روغن بادام            د قاشق سوپخوری 
4- روغن نارگیل         دو قاشق سوپخوری 
5- آب بابونه               سه قاشق سوپخوری 
6- آب نارنج                سه قاشق سوپخوری 

تمام این مواد رو با هم مخلوط کنید .مو ها رو شامپو کنید و با حرارت ملایم سشوار خشک کنید. دسته های کوچک مو رو بردارید و مقداری از این مواد رو با دست یا برس رنگ روی مو ها بمالید . سعی کنید بیشتر حرکتتون روی ریشه ها باشه و بعد ساقه ها . قسمت به قسمت موها رو به این مواد آغشته کنید و آرام آرام مو رو ماساژ بدید و سپس با یک کلاهک پلاستیکی موها رو بپوشونید. هر چقدر مو بیشتر عرق کنه منفاذ بیشتر باز بیشتر و در نتیجه این ماسک رو بهتر جذب میکنه بنابراین پیشنهاد میکنم روی کلاهکتون یک حوله بیندازید و بین 30 تا 60 دقیقه صبر کنید (بستیگی به صبر و حوصله تون داره ) . بعد با یک شامپوی ملایم موها رو بشویید . این عمل رو هفته ای یکبار به مدت 4 هفته انجام بدید . مطمئن باشید از نتیجه راضی خواهید بود.

لازم میدونم یه نکته رو تذکر بدم روغن نارگیل و بادام و زیتون رو سعی کنید از جای معتبر خریداری و تهیه کنید . زیرا در اکثر مواقع فروشنده ها پارافین رو به جای این روغن ها ارائه میکنند که البته از نازل بودن قیمت روغن میشه به قضیه پی برد ! 

یک ماسک ویتامینه دیگه  پیشنهاد میکنم که در عین این که دسترسی به اون راحته بسیار ثمربخش نیز هست . 

مواد لازم 
روغن زیتون !!!

مقدار نصف لیوان روغن رو توی یک ظرف غیر فلزی بریزید و روی حرارت غیر مستقیم گرمش کنید (مثل بخار کتری ) به اندازه ای داغ بشه که نوک انگشت رو نسوزونه ولی داغ باشه . 
مو های تمیز و خشک رو از قسمت پایین گردن در تکه های کوچک شروع کنید به مالیدن مواد . به این صورت که نوک انگشتان خود رو در روغن فرو ببرید و تکه های مو رو خوب به روغن آغشته کنید و بعد قسمت بعدی تا برسید به قسمت جلوی سر وقتی مطمئن شدید تمام موها به مواد آغشته شدند با سر انگشتان بصورت دورانی مو ها را به مدت چند دقیقیه  ماساژ بدید و سپس با یک کلاهک پلاستیکی مو رو بپوشانید . بهتره برای گرم تر شدن مو یک حوله گرم روی مو بگذارید و بین یک تا دو ساعت مکث کنید . بعد مو ها رو با یک شامپوی ملایم بشوئید . این ماسک رو هم هفته ای یکبار به مدت یک ماه تکرار کنید . نتیجه رو در همان جلسه دوم خواهید دید. 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 شهریور 1392 06:24 ب.ظ
Powered by Abzarak.com