تبلیغات
زن و راز - زیر سازی یک آرایش زیبا (چگونه یک کرم زیبائی رو مصرف کنیم )
سلامت و زیبایی

زیر سازی یک آرایش زیبا (چگونه یک کرم زیبائی رو مصرف کنیم )

دوشنبه 10 آبان 1389 02:00 ب.ظ

نویسنده : افسانه قربانی

نکات مهم طریقه کرم زدن

برای اینکه صورت یکدست و شفافی  داشته باشید باید بدانید که  چطور کرم بزنید حتی یک کرم رطوبت ساده نیز باید با رعایت اصول روی پوست پخش شود که البته خیلی هم ساده است:

قبل از هر آرایشی باید پوستتون را مرطوب کنید برای اینکار یک کرم رطوبت را روی صورت پخش کنید و به آرامی شروع به ماساژ دهید. اول روی پیشانی از انگشت وسط و انگشت حلقه کمک بگیرید و از قسمت بالای ابرو دایره های کوچک درست کنید تا برسید به سمت شقیقه اینکار هم کرم را کامل پخش میکند و هم خون را کامل به جریان می اندازد.

قسمت گونه ها را در حالیکه دهان خود را به سمت جلوی صورت کشیده اید لبهای خود را جمع کنید (غنچه) وبعد توسط همان انگشتان به صورت اریب به سمت گوشها بروید.با این کار هم کرم خوب پخش شده و هم افتادگی گونه ها و پوستتان را کنترل کرده اید.برای  پشت لب ِ انگشتان را روی گودی پشت لب بگذارید و هردست را به طرف گوش مربوطه به صورت متناوب بکشید. روی چانه هم درست مثل پشت لب انگشتان را به حرکت درآورید .

در مورد کرم روی گردن به یک نکته توجه کنید حرکت انگشتان  از پایین گردن به سمت چانه است نه برعکس ( دیده می شه که خیلیها  این کار را برعکس انجام میدن! ) .

حالا این پوست آماده است برای کرمهای آرایشی برای آرایشهای شب ِ زدن  کرم فوندیشن ضروری است چون پوست را برای یک آرایش سنگین آماده میکند. ولی برای آرایشهای روز نیازی به فوندیشن نیست و میتوانید بعد از کرم رطوبت از کرم پودر استفاده کنید . روش زدن کرم پودر نیز به همین صورت است البته به  جای استفاده از  انگشت میتوانید  از یک فوم کمک بگیرید .

 برای جلوگیری از ورود کرم پودر به چشم ِ یک لایه از دو لایه دستمال کاغذی را روی چشم بگیرید و سپس کرم پودر را استفاده کنید .با استفاده از رنگهای تیره و روشن فوندیشن و یا پودر میتوانیم ایرادهای اعضای صورت را تا حد امکان بپوشانیم واز طرفی زیبایی های آن را نیز بیشتر به جلوه در آوریم . میتوانیم با رنگهای تیره این اعضا را کوچکتر و با رنگهای روشن آنها را بزرگتر نشن دهیم . اگر درا ین کار دقت نکنیم این لکه های تیره و روشن نه تنها زیبا نخواهند بود بلکه چهره را زشت نیز خواهند کرد. این نوع آرایش را که بیشتر از پودر استفاده میکنیم تا کرم و مایع ِ بهش میگن آرایش ترمیمی.

میدونید چرا پودر بهتر از کرمه؟ چون پودر به راحتی روی فوندیشن ( کرم زیر ساز صورت ) پخش میشه.

برای بینی پهن کنار بینی را کمی تیره تر میکنیم و روی بینی را پودر میزنیم . در مورد بینی های بلند ِ نوک بینی را تیره تر میکنیم و در بینی های کج ِ رنگ تیره را در کنار بینی و رنگ روشن را در وسط بینی به کار میبریم .

 برای پوشاندن جای زخم و یا جوش ِ آکنه ِ لکه های روی پوست و سیاهی دور چشم و خطوط ریز و پهن کنار دهان عملی ترمیمی را بعد از زدن فوندیشن انجام میدهیم . زیرا فوندیشین را نمیتوانیم  روی پودر بزنیم . پودر و یا کرمهای ترمیمی در رنگهای روشن ِ متوسط و تیره ساخته میشوند . حلقه سیاه دور چشم را میتوان با استفاده از همین ترفند پوشاند.

البته دلایل زیادی برای افتادن حلقه سیاه دور چشم و گود رفتن و پف کردن پلکها وجود داردِ مثل کم خوابی ِ غذای نامناسب ِ مصرف مشروبات الکلی و ناراحتی های کلیه و... که در این صورت باید ابتدا در رفع مشکل اصلی بکوشید و سپس از آرایش کمک بگیرید.به هر حال ِ پلکها و اطراف چشم را تا زمانی که تیره و گود رفته هستند روشن کنید و یا درحالتی که پف دارند برای پوشاندن این پف ِ روی آن را ب پودر تیره تر و اطراف آن را با پودر روشن بیپوشانید و به دقت پودر را پخش کنید. از پودر تیره برای کوچک تر نشان دادن بینی بزرگ و یا کجِ ِ غبغب ِ آرواره پهن و برجسته ِ پلکهای سنگین ِ چانه برجسته و پیشانی جلو آمده استفاده کنید.

از پودر روشن برای بزرگتر نشان دادن بینی کوتاه ِ چشمان گود رفته کوچک ِ صورت باریک و بلندِ چانه عقب رفته ِ گردن باریک و بلند و پوشاندن  حلقه سیاه دور چشم استفاده کنید.

برای برجسته تر کردن گونه ها ِ یک خط فرضی از گوشه دهان به وسط گوش و یک خط دیگر به صورت عمودی ِ از گوشه خارجی چشم به طرف چانه بکشید. فوندیشن تیره را بعد از خط عمودی روی این خط فرضی به طور افقی بزنید . بهتر است با انگشت فوندیشن را پخش کنید تا خط فاصله ای ایجاد نشود.و صورت دو رنگ نشان داده نشود.

برای پوشاندن لکه های بزرگ و خال یا لکه ماه گرفتگی مسلما وقت بیشتری باید صرف کنید و با صبر و حوصله به قدر کافی کار کنید.بعد از زدن فوندیشن پودر پوشاننده را روی لکه بمالید و مجددا لایه نازکی از فونیدشن را روی آن بزنیدو سپس تمام صورت را به طور یکنواخت پودر بزنید. باید توجه داشته باشید که استفاده از فوندیشن خیلی زیاد و ضخیم ِ بدون پخش کردن صحیح مشکل صورت را بدتر از آنچه که هست نشان میدهید.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کرمهای زیبائی ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 10 آبان 1389 03:47 ب.ظ
Powered by Abzarak.com