تبلیغات
زن و راز - چطور از اتوی مو استفاده کنیم ؟
سلامت و زیبایی

چطور از اتوی مو استفاده کنیم ؟

چهارشنبه 31 فروردین 1390 03:39 ب.ظ

نویسنده : افسانه قربانی

 اگر دوست دارید که موها‌تون را فر و حلقه ای کنید به شما توصیه می‌کنم که از اتو‌های مو استفاده کنید اما آیا میدونید از چه مدل اتویی ؟


 برای این که موهاتون  حالت حلقه ای پیدا کنه از اتویی استفاده کنید که دارای سطح صاف و سرامیکی باشد . اگر بخواید این حالت فر و حلقه ای بودن دوام بیشتری داشته باشد ،  از حالت دهنده‌ (مثل واکس مو یا ژل ) استفاده کنید تا موهاتون  حالتش را تا مدت بیشتری حفظ کند.
یادتون باشه که اگه قبل از اینکه اتو رو شروع کنید کمی واکس مو و یا هر حالت دهنده دیگه ای به موهاتون بزنید یه نوع محافظ برای موهاتون ایجاد کردید و این کمک میتونه موهاتون کمتر
صدمه ببینه .

.

در مورد استفاده  از اتوهای مو باید احتیاط کنید چون  بعضی از خانم‌های برای این که حالت فر یا بر عکس حالت صاف و لخت بودن موهاشون حفظ شود درجه ی حرارت اتو رو  خیلی بالا می‌برند ، شاید این کار باعث بشه که موهای شما در آن روز حالت خود را از دست نده ولی فراموش نکنید به مرور زمان و با استفاده‌های مکرر باعث سوختن موهای شما می‌شه بعد از مدتی میبینید رنگ موهاتون کدر و مرده شده و نوکش پر از موخوره است علتش همین استفاده از حرارت های بالای اتو ست  و سوختگی‌های با اتو بسیار بد و خطرناک هستند ، چون  موهای قسمتی که سوخته‌اند ، ممکنه دیگه  هرگز  رشد نکنند و یا این که شما باید اونقدر ویتامین‌های موثر و قوی را مصرف کنید تا شاید کمی موهاتون به حالت اول برگرده اونم  شاید...

 

دوستانی که دارای موهای نازک هستند به هیچ وجه از حرارت بالا و حتی متوسط هم نباید استفاده کنند چون موی بسیار حساسی دارند . کمی فرم دادن به موهاشون بیشتر وقت میگیره ولی در عوض سالم میمونه . قبل از شروع هم کمی ژل روی مو بمالید.

اون دسته از دوستانی که موی نرمال دارند بهتره همیشه از حرارت متوسط اتو استفاده کنند البته فراموش نکنید که قبل از شروع به کار کمی از واکس مو (اون نوعی که چرب نیست ) رو روی مو بمالید.

عزیزانی که موی خشک و ضخیم دارند میتونن از حرارت قوی اتو هم استفاده کنند ولی بسیار با احتیاط و حواستون باشه که مکث اتو روی مو نباید زیاد باشه . قبل از شروع کمی واکس مو ( بهتره از نوع چربش باشه ) روی موها بزنید.

  در تمام موارد این نکات رو که میگم مد نظر قرار بدید.

۱- موها باید کاملا خشک باشه

۲- از اتویی استفاده کنید که خودش به صورت اتومات به موقع کم و زیاد بشه . البته تمام اتوهای استاندارد این خاصیت رو دارند .

۳-  اتو رو  باید به صورت آهسته و بعد از یک شونه دندونه ریز که ابتدا اون رو روی مو حرکت میدیدکه گره های مو رو باز و مو رو در حالت صاف قرار بده حرکت حرکت بدید .

۴- هرگز اتو رو چنان به ریشه نزدیک نکنید که فغانتون در بیاد  چون اینکار علاوه بر سوزاندن پوست سر ممکنه آسیب دائمی به ریشه مو هم بزنه.

۵- بعد از تموم شدن کارتون دستتون رو به کمی سرم کریستال یا واکس آغشته کنید و به آهستگی روی موهاتون بکشید . این کار هم حالت موها رو تثبیت میکنه و هم درخشندگی و زیبایی خاصل به مو میده .
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: اتوی مو ، موی سوخته ،
آخرین ویرایش: - -
Powered by Abzarak.com