تبلیغات
زن و راز - سیاهی و پف زیر چشم
سلامت و زیبایی

سیاهی و پف زیر چشم

چهارشنبه 24 فروردین 1390 12:52 ب.ظ

نویسنده : افسانه قربانی

 

کبودی زیر چشم ممکنه  در اثر بسیاری عوامل از جمله بی خوابی یا خستگی باشه.

کارشناسان گیاه درمانی معتقدند که سیب زمینی خام رنده شده کبودی زیر چشم را برطرف میکنه و بابونه نیز در این زمینه میتونه کارساز باشد. . اگر مقداری از آن را دم کنید و یا آن را زیر چشم کمپرس کنید اونوقت واقعیت قضیه آشکار میشه!!

پف زیر چشم

برای رفع پف زیر چشم , از انجیر تازه استفاده کنید . افزون براین ، نوشیدن آب به مقدار فراوان می تواند در رفع این  مشکل موثر باشه ولی از همه بهتر میدونید چیه !؟ چای سبز !!! دم کرده کیسه چای سبز رو روی اون مناطق بگذارید فوق العاده تاثیرگذاره  . به غیر از گیاه درمانی  سعی کنید از بالش کمی بلند تر از حد عادی استفاده کنید . 

بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که در چنین مواردی بیش از 8 لیوان آب در روز مصرف شود. درسته  که در این صورت بدن مقداری پتاسیم از دست می ده  ، اما با خوردن پرتقال و دیگر سبزیها و میوه ها که کم و بیش پتاسیم دارند ، کمبود اون جبران می شه .

ورزش چشم

بهترین تمرین برای چشم ، تمرین گربه است ! این تمرین و همیشه میشه انجام داد ولی زمان  موثر ترش  صبح زوده .

روی شکم بخوابید و سر را به پهلو قرار دید ، دستهاتون رو در پهلوها بگذارید و سپس به آرامی (درست مثل گربه ) چشماتونو باز کنیدو به طور دورانی حرکت بدید تا به سقف برسید . بعد سر رو به پهلوی دیگه برگردونید و همین کار رو تکرار کنید .

یه تمرین دیگه : ابتداچشمها رو به سقف بدوزید  و بعد بدون اینکه سرتون رو تکون بدید به زمین نگاه کنید . ده بار انجامش بدید بعد با چشمهاتون به سمت راست اتاق خیره بشید و سپس به سمت چپ .این رو هم ده بار انجامش بدید حای همین  حرکت چپ و راست رو و به صورت متناوب و پشت سر هم انجام بدید " چپ راست چپ راست تا بشه 5 بار .

با انجام این تمرینها ا پلک خیلی دیرتر دچار افتادگی میشه و زیر چشمهاتون هم حالا حالا ها کیست جمع نمیشه . حتی اگر دچار افتادگی پلک و یا کیست زیر چشم شدید باز هم دیر نیست و با این تمرین ها شما زیباتر خواهید بود.

 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: پف زیر چشم ، کبودی زیر چشم ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 29 فروردین 1390 02:25 ب.ظ
Powered by Abzarak.com