تبلیغات
زن و راز - بلدید چه وقت چه کرمی بزنید؟!
سلامت و زیبایی

بلدید چه وقت چه کرمی بزنید؟!

دوشنبه 10 آبان 1389 01:53 ب.ظ

نویسنده : افسانه قربانی

کرمهای روز و کرمهای شب

ابتدا بد نیست  یه یادآوری به دوستان بالای ۴۰ سال بکنم که اگه میخواید تو سن ۶۰ سالگی هم هنوز از طراوت و شادابی پوستتون راضی باشید  (که این خودش کمک خیلی موثری در جوان ماندن خواهد بود ) پس از زدن کرمهای ویتامینه شب غافل نباشید.

تشابه این دو کرم در مرطوب کنندگی آنهااست تفاوت آنها در این  است که کرمهای روز حاوی مقادیری فیلتر ضد آفتاب ولی کرمهای شب حاوی ویتامینها و مواد مغذی مفید برای پوست است . تا در طول شب بر روی پوست مانده و تاثیر خو را ظاهر کنند.

کرمهای مرطوب کننده

این کرمها از سه طریق میتوانند رطوبت پوست را تامین کنند بعضی با بر جای گذاردن یک لایه چرب بر روی پوست مانع از دست رفتن آب پوست مشوند.(مثل وازلین و کلد کرمها) بعضی کرمها حاوی اجزای جاذب رطوبت هستند که رطوبت را جذب و در خود نگه میدارند. برخی از کرمهای مرطوب کننده حرفه ای (مثل هیدرازن لانکوم) سیستم آب رسانی دارند و مرتب آب به پوست می رسانند . از من به شما نصیحت برای اینکه همیشه دست و پای زیبا و نرمی داشته باشید بهترین کرم برای آنها ترکیبی از وازلین و ویتامین آ د و زینک اکساید است که هر سه تاشونو میتونید از داروخانه تهیه کنید و با هم ترکیب کنید .

کرمهای ضد آفتاب

حاوی فیلترهای ضد اشعه هستند به نام یو وی که اشعه مضر فرابنفش خورشیدی را از طریق جذب نور و یا تفرق و انعکاس آن تضعیف می کنند و مانع از آسیب رساندن آن به ÷وست می شوند. میزان کارایی یک فراورده ضد آفتاب با استفاده از عددی به نام اس پی اف نشان داده میشود. مفهوم این عدد افزایش مقاومت

پوست در برابر قرمز شدن در صورت اسفتاده از فراورده ضد آفتاب است . مثلا اگر پوست بدن شما بدون استفاده از فراورده ضد آفتاب پس از ۱۰ دقیقه قرمز شود با اسفتاده از کرم ضرآفتاب با اس پی اف ۱۵ پس از ۱۵۰ دقیقه قرمز خواهد شد.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کرمها ،
آخرین ویرایش: - -
Powered by Abzarak.com