تبلیغات
زن و راز - چگونه بدون نیاز به آرایشگر موهامون رو کراتینه کنیم
سلامت و زیبایی

چگونه بدون نیاز به آرایشگر موهامون رو کراتینه کنیم

سه شنبه 3 اسفند 1389 03:02 ب.ظ

نویسنده : افسانه قربانی

 

آموزش صاف کردن مو

میدونید که هزینه کراتینه کردن مو در سالن های زیبایی کمی سنگینه بنابراین من توی این مطلب طریقه صحیح کراتینه کردن رو به شما دوستان عزیزم آموزش میدم تا خودتون بتونید با صرف هزینه حدود یک ششم آرایشگاه از عهده اش بر بیاین .

خیلی ساده است و هیج نیازی به تخصص خاصی نداره و فقط کافی است بلد باشید برس رنگ مو رودستتون بگیرد !!! که اون هم فکر میکنم خانمی که به فکر کراتینه کردن موهاش باشه حتما بلده با  برس رنگ کار کنه  .

کراتین رو مبتونید از فروشگاههایی که لوازم آرایشگاهی دارند تهیه کنید.

در ابتدا لازمه بگم که برای هر اندازه مو حدودا چقدر کراتین لازم دارید.

برای موهای کوتاه تا روی گردن ۵٠ میل

برای موهای تا روی شانه          ٧٠ میل

برای موهای زیر شانه                ١٠٠ میل

برای موهای بلند                          ١٢۵ میل

ابتدا موها رو با یک شامپوی مخصوص کراتین یا یک شامپوی  ضعیف مثل شامپو بچه بشویید و با حرارت ملایم یاسرد سشوار خشک کنید .

موها رو دسته بندی کنید  دستکش ها رو دست کنید و از پشت گردن شروع کنید .(استفاده از دستکش الزامی است )

دقت کنید کراتین رو باید به مقدار خیلی خیلی کم روی نوک برس بگذارید و به روی مو بمالید اونوقت برس رنگ رو روی اون دسته از مو که روش کراتین مالیدید خوب حرکت بدید که مواد به همه دسته برسه . بعد برید سراغ دسته بعدی  فراموش نفرمایید که گفتم کراتین رو نباید مثل رنگ مو به مقدار زیاد روی مو بمالید فقط اون قدر که مو باکراتین مرطوب بشه .

به همین ترتیب ادامه بدید تا برسید به قسمت جلوی مو برای اینکه گاز کراتین چشماتون رو اذیت نکنه هر تکه از مو را که آغشته کردید به سمت عقب هدایتش کنید تا روی چشمها نیفته .به نظر من بهتره از ماسک استفاده کنید چون استنشاق این مواد بسیار برای بدن مضر است .

وقتی تمام مو رو به کراتین آغشته شد اونوقت شروع کنید به آهستگی موها را شانه کنید تا مواد به طور یکنواخت به تمام مو برسه .

حالا موها روبا یک کلاه رنگ بپوشانید و بگذارید با حرارت سرتون گرم بشه ومواد خوب به درون موهاتون نفوذ کنه . بگذارید مدت ٢  ساعت به همین صورت بمونه . در طی این مدت یک بار کلاه رو بردارید و موها رو دوباره با شانه دندانه درشت شانه کنید و دوباره کلاه رو سرتون بگذارید.

بعد از طی شدن زمان لازم موها رو بدون اینکه بشویید  دوباره موها رو قسمت بندی کنید موها رو دسته بندی کنید و با یه اتوی موی داغ شروع کنید با دقت موها رو اتو بکشید  طوری که احساس کنید دیگه از اتو بخار بلند نمیشه تا کراتین حسابی به درون پولک های مو بره .

کار تموم شد.

فراموش نکنید سه تا پنج  روز نباید حموم کنید حتی حمومی که موها رو خیس نکنید هم جایز نیست به هیچ وجه بخار حموم نباید به مو بخوره . بعد از این مدت موها رو بشویید و از داشتن موهای زیبا براق و سالم و ابریشمی لذت ببرید. 

راستی یادم رفت بگم کراتین موها رو صاف هم میکنه و به نظر من بهترین و سالم ترین روش برای صاف کردن موهای مجعده .

 

حالا می بینید که ممکنه کمی زمانش طولانی باشده ولی زحمت نداره .
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کراتین ، طریقه کراتینه کردن ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 3 اسفند 1389 05:41 ب.ظ
Powered by Abzarak.com