تبلیغات
زن و راز - چطور موهایمان را شانه کنیم ؟
سلامت و زیبایی

چطور موهایمان را شانه کنیم ؟

سه شنبه 25 آبان 1389 04:54 ب.ظ

نویسنده : افسانه قربانی
ین مطلب رو واسه اونایی میذارم که هنوز بلاتکلیفن آیا از برس استفاده کنن  یا شونه ؟ آیا از شونه دندونه ریز استفاده کنند یا دندونه درشت ؟ آیا موهاشونو در طی روز مدام شونه کنند ؟ آیا شونه زدن موها ربطی به این ریزشی که الان باهاش دست به گریبونن داره ؟

خوب حالا به نکاتی که میگم خوب توجه کنید . اونوقت برای  همه سوالاتون جواب پیدا میکنید و همیشه راضی هستید.

نکته

نکته مهمی که باید به اون توجه داشته باشین اینه که با موی خود به ملایمت رفتار کنید. غلاف اطراف هرتارمو به سمت پایین رشد میکنه پس موقع خشک کردن موها با حوله یا شونه و سشوار زدن همیشه از سمت ریشه به سمت نوک مو دست رو حرکت بدید تا مو نشکنه .

از برس مناسب برای هر کاری استفاده کنید. برای صاف کردن مواز یک برس گرد و قطور، برای مجعد کردن و حالت دادن از برس گرد نازک و از برس تخت هم برای صاف و یکدست کردن سطح مو استفاده کنید.

تصویر اصلی را ببینید

 

یادتون باشه که استفاده از کرم یا شامپوهای نرم کننده مو بعد از حمام کردن ، مو رو نرم ترمیکنه و شانه کردن هم راحت تر میشه .

موهاتونو هیچوقت توی حموم شونه یا برس نزنید چون مو وقتی خیسه حالت کشسانی و شکنندگی بیشتری پیدا میکنه . بنابراین از خشک کردن مو با حوله و شونه زدن و برس کشیدن سفت و سخت هم باید جدا احتراز کنید.مشغول تلفن

برس زدن باید دو بار در روز ( صبح و شب) و هر بار حدود یک دقیقه انجام بشه و نه دفعات بیشتر چون خود همین برس یا شانه زدن بیش از حد اگه انجام بشه باعث ایجاد شکنندگی و چربی اضافی مو میشه .تعجب

بهترین راه برس زدن موها اینه که سرمون رو به سمت  پایین بیاریم و از پشت گردن به طرف پیشونی موها رو برس بزنیم و بعد از کناره ها به طرف بالای سر این کار را ادامه بدیم . دست آخر با برس کردن از پیشونی به طرف پشت سر کار رو خاتمه بدیم . لبخند

اگه موهاتو شستید ، صبر کنید تا ٨٠ درصد از موهاتون خشک بشن و بعد برس بکشید.

از شامپوهای معمولی و مناسب با نوع  موهاتون استفاده کنید.

توصیه میکنم از دو نوع شامپو به طور متناوب استفاده کنید.

کف زیاد دلیل پاک و تمیزی موها نیست چون اکثر شامپوها نرم کننده هستند و کمتر کف میکنند.

دو بارشست و شو با شامپو در هفته توصیه میشه ، اما برای اونایی که احساس لزوم میکنند ، شست وشوی هر روزه ایرادی نداره به شرطی که از شامپوی روزانه استفاده کنند.

اگه میتونید آبکشی رو با آب سرد خاتمه بدید ، چون این عمل باعث میشه کراتین موجود بر روی سطح بیرونی مو صاف بشه . بنابراین موی شما با این عمل صاف تر ، درخشان تر و براق تر خواهد شد.

بذارید گاهی اوقات موهاتون در هوای آزاد خشک بشه .

یادتون باشه شونه و برستون رو حداقل هفته ای یک بار با آب و صابون بشویید.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 21 دی 1389 05:28 ب.ظ
Powered by Abzarak.com