تبلیغات
زن و راز - بهترین شامپو برای مو
سلامت و زیبایی

بهترین شامپو برای مو

سه شنبه 18 آبان 1389 12:03 ب.ظ

نویسنده : افسانه قربانی

آیا واقعا بهترین شامپو وجود دارد؟

 آیا قیمت یک شامپو بیانگر کیفیت آن نیز هست ؟

واقعا نه ، بعضی وقتها شما به "اسم " و هزینه تهیه آگهی تولیدکننده پول میدید نه به کیفیت شامپو. همه شامپوها حاوی ترکیبی از عوامل فعال (surfactant)هستند که عمل نظافت را انجام میدهند و چرک ،چربی و سایر زوائد مو رو از بین میبرند بنابر این باید همراه با کف ، آبکشی بشند.اکثر ترکیبات در نظر گرفته شده برای موهای چرب و خشک و طبیعی حاوی انواع مختلف سورفاکتان هستند. شامپوی چرب در مقایسه با شامپوی موهای خشک باید سورفاکتانی با کیفیت بالای چرب زدایی داشته باشه  ، اما عملا مشکله که مصرف کننده ها  اختلاف بین این شامپو ها را متوجه شوند.
اگر موهاتون به کاندیشنراحتیاج داره  از یک "کاندیشنر پشت شامپو " استفاده کنید نه از "شامپوی کاندیشنری" مشکله  یک شامپو دو عمل کاملا متضاد را با هم انجام بده !
گمان نکنید شامپویی که غلیظه ، "غنی " هم هست و از لحاض کیفی  بهتره. هدف تولیدکنندگان از افزودن مواد سفت کنده یانرم کننده به فرآورده های خود و غلیظ کردن اونها ، زیباتر کردن شکل ظاهری آنها و مسئله تجارتی و بازاریابی آن هاست .
پش به این ترتیب در نتیجه گیری نهایی ، شامپوی "خوب" وجود نداره . یعنی چی ؟! یعنی اینکه  چون موها متفاوت هستند و شامپوها مختلف ، بهترین راه ، امتحان کردن انواع شامپو و انتخاب مناسبترین آنهاست . نوع ارزان با مصرف همگانی رو انتخاب کنید. از نمونه های کوچک که اکثر کارخانه ها به قیمت ارزون میفروشند استفاده بفرمایید. وقتی شامپوی مناسب خودتون  را پیدا کردید اون روا رها نکنید مگر اینکه تغییراتی در موی شما پیش بیاد ونیاز دیگری را مطرح کنه .
اضافه کردن ترکیبات گیاهی ، تخم مرغ ،حنا و..... از طرف تولیدکنندگان فقط به این جهته  که توجه ما  به آگهی هاشون جلب بشه . گفته میشه  بسیاری از این عناصر طبیعی خاصیت طراوت افزایی و جوانی دارند اما گواه علمی برای چنین ادعایی موجود نیست . مو رو نمی شه غذا داد و تغذیه نمود ، مو مرده است . اکثر شامپوها خاصیت کاندشنری دارند اما عمده ترین هدف استفاده از آنها ، تمیزکردن مو است و السلام .
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: شامپو ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 18 آبان 1389 12:08 ب.ظ
Powered by Abzarak.com