تبلیغات
زن و راز - ناخن
سلامت و زیبایی

ناخن

سه شنبه 11 آبان 1389 01:47 ب.ظ

نویسنده : افسانه قربانی

نکاتی برای مراقبت کلی از ناخنها

هنگام شستن ظروف و به طور کلی برای انجام هر عملی که نیاز به تماس با مواد شوینده و شیمیایی داره از دستکش استفاده کنید. ضمنا به جای ناخنگیر پیشنهاد میکنم از سوهان ناخن استفاده کنید.سوهان را از گوشه به سمت مرکز ناخن فقط در یک جهت به کار ببرید. چون در غیر این صورت ناخنها تخریب میشند. فرقی نمیکنه فرم ناخن رو بیضی یا مربعی دربیارید. این فقط بستگی به سلیقه و اینکه کدوم فرم ناخن برای دست شما مناسبتره داره . فقط به یاد داشته باشید هرچه ناخن شما بلندتر باشه مقاومت اون کمتر میشه بنابراین اونو زیاد بلند نگه ندارید. بعد از شستن دست حتما از کرم یا لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید چون صابون باعث خشک شدن ناخن و پوست میشند.

هرگز لاک ناخن را خراش ندید و اون روپوست نکنید!

زمان مناسب برای انجام مانیکورو لاک زدن  بعد از حموم کردنه چون تمام کثیفیها و آلودیگیها از زیر ناخن پاک شده و سطح ناخن هم نرم و تمیزمیشه. برای اینکه یک مانیکور حسابی و حرفه ای داشته باشیم خوبه که قبل از به کاربردن لاک ناخن روبوسیله بافر(وسیله پولیش کردن ناخن ) پرداخت کنیم . تا سطح اون برای پذیرش لاک آماده بشه . این کار مزایای زیادی رای ناخن داره مخصوصا اگر فرد گردش خونی خوبی نداشته باشده یا این کار شما ناخن و خون رسانهای دست رو تحریک میکنید تا مواد غذایی بیشتری یه این مناطقه از دست بیاره . باعث رشد بهتر و قوی تر شدن ناخن میشه البته مواظب باشید بیشتراز اونچه لازمه بافر نزنید که ممکنه یه لایه از ناخن را بردارید و ناخن رو نازک کنید بطور معمول یک بار درماه شما نیاز دارید ناخن رو بافر بزنید.

بعد ازبافر کردن ، سطح ناخن را با لایه ای از یک لاک شفاف که به اون پایه میگن بپوشونید.این باعث میشه اولا لاک به مدت بیشتری بمونه دوما ناخن به مرور زمان رنگ نمیگیره .

بعد از اینکه خشک  شد لاک رنگی رو به صورت یه لایه نازک بزنید. معمولا با سه حرکت برای ایجاد یه لایه یکنواخت اینکار انجام میشه . اول در مرکز ناخن وسط به سمت پایین و دو حرکت هم از طرفین به سمت پایین .عمل افزودن لایه جدید رو تا زمان رسیدن به یه ظاهر خوب و یکنواخت ادامه بدیدکه البته بیشتر از دو لایه اینکاررو تکرار نکنید چون باعث ضخیم و دفرمه شدن لاک میشه. نکته کلیدی در این مرحله اینه که قبل از افزودن هر لایه جدید اجازه بدید لایه قبلی کامل خشک بشه تا به اصطلاح (set) بشه . اگه نمیتونید صبر کنید از سشوار یا اسپری خشک کننده لاک استفاده کنید. برای دوام لاک ناخن و همچنین محافظت از نوک ناخنها ، پوشش بالایی یا همان آستری لاک را بعد از خشک شدن لایه رنگی یه بار دیگه بکار ببرید.

دست آخر کرم یا لوسیون مرطوب کننده را روی دست و ناخن خودتون به کار ببرید.

سعی کنید تا حد امکان از لاک پاک کن بویژه اونایی که حاوی آستن هستند کمتر استفاده کنید لاک پاک کن ها اغلب ناخن رو خشک میکنند . بنابراین توصیه میکنم بیشتر از یک بار در هفته از لاک پاک کن استفاده نکنید.و بعد از اون هم دستتون رو کامل بشویید.

فرنچ مانیکور:

فرنچ کردن ، ناخنها رو جذابترو طبیعی تر جلوه میده : یه لایه برق ناخن روی ناخنتون بزنید بعد لاک سفید گچی یا تیره یا مات رو به نوک ناخنها تون بزنید. بعد از خشک شدن لاک سفید لایه رویی لاک ناخن رو با لاک بیرنگ بپوشونید. از لاک صورتی  کمرنگ هم میتونید استفاده کنید.

ویتامینی به نام بیوتین ، ناخنها رو در حیوانات محکمتر میکنه دانشمنداندر بعضی از تحقیقات به این نتیجه رسیدند که شاید این ویتامین توانایی محکم کردن ناخن انسان را داشته باشه . بیوتین رو از دراگ استورها میتونید تهیه کنید.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: ناخن ،
آخرین ویرایش: - -
Powered by Abzarak.com