تبلیغات
زن و راز - دستهای زیبای من
سلامت و زیبایی

دستهای زیبای من

سه شنبه 27 مهر 1389 03:02 ب.ظ

نویسنده : افسانه قربانی

 

دستهایتان را نمیتوانید پنهان کنید ! دست تنها جزیی از جسم است که پوشانده نمیشود . بدن را لباس میپوشاند و پاها را کفش . حتی چهره را هم میتوان با پوششی از آرایش پوشاند . اما دستها - جز در مواقعی که دستکش دارید- پوششی ندارند پس باید به آنها توجه بیشتری داشت .

پوست دست بسیار حساس و آسیب پذیر است و در اثر انجام کار زیاد زیبایی و لطافتش را از دست میدهد و پرچین و چروک مشود. برای محافظت از دستها به هنگام انجام کارهای منزل باید از دستکش اسفاده کرد . که علاوه بر محافظت از پوست دستها ناخنها را نیز سالم و تمیز نگه میدارد.

اگر هر بار پس از شستن دستها از کرم یا لوسیون دست استفاده کنید و ناخنها رامرتب و تمیز نگه دارید دستهای لطیف و زیبایی خواهید یافت .

برای لطافت بخشیدن به دستها از گلیسرین و گلاب به نسبت مساوی میتوانید استفاده کنید.

لانولین خالص نیز در لطافت بخشیدن به پوست بسیار موثر است . از این ماده هم برای نرم کردن پوست دستها میتوانید کمک بگیرید.

برای نرم و سفید کردن دستها از عسل و آب لیمو ترش استفاده کنید. مقداری عسل و آب لیمو ترش را مخلوط کنید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دستها را با آن بپوشانید. سپس با آب نیمگرم بشویید.

اگر پوست دستهایتان خیلی خشن است بهتر است از فرمول زیر استفاده کنید:

۲ عدد زرده تخم مرغ - ۲ قاشق چایخوری روغن بادام شیرین - ۲۵ گرم گلاب - ۲۶ قطره تنتورساده بنژوان

مواد بالا را کاملا مخلوط کنید و به شکل خمیر در آورید و شب دستها را با قشر نازکی از آن بپوشانید. و صبح روز بعد دستها را بشویید.

این کار سبب میشود که دستها نرم و لطیف شود. از این ماسک یک تا دو بار در ماه استفاده کنید.

لیمو ترش

لیمو ترش معجزه گر دستها ست و در سفید کردن و لطافت بخشیده به آن نظیر ندارد.

لیمو ترش افزون بر خاصیت نرم و سفید کنندگی پوست دست ناخنها را هم تمیز میکند.ضمنا بو زدای بسیار موثری نیز هست .

گلیسیرین و گلاب

گلیسین و گلاب از قدیم مورد استفاده بوده است . برای آمیختن این دو - ۴ قاشق غذاخوری گلیسیرن را با نصف فنجان گلاب در یک ظرف بریزید و برای غلیظ تر شدن آن دو قاشق سوپخوری گلیسیرین را حرارت دهید و دو قاشق غذاخوری آرد ذرت و نصف فنجان گلاب به آن بیفزایید تا به شکل کرم درآید.

رژیم غذایی برای سالم سازی ناخنها

ویتامینهای A  وB  وD  در سلامت ناخنها نقش اساسی دارند و کلسیم نیز از املاح مورد نیاز ناخنهاست . پروتئین - آهن- ید و پتاسیم نیز باید در همین ردیف قرار گیرند.

مادربزرگها عقیده دارند که اگر یک قاشق سوپخوری سرکه را در یک لیوان آب بریزید و پیش از غذا بنوشید به سلام و دوام ناخنهایتان خدمت بزرگی کرده اید.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 12 آبان 1389 05:02 ب.ظ
Powered by Abzarak.com