تبلیغات
زن و راز - چشم
سلامت و زیبایی

چشم

جمعه 7 آبان 1389 02:55 ب.ظ

نویسنده : افسانه قربانی

 

چشم آینه جسم و روح است

زمانیکه شاد و سرحال هستیم برق میزند وهنگامی که خسته و بی حوصله ایم کدر و بی حال می شود. و زمانی که کم یا بد بخوابید هاله کبودی پیرامونش را میپوشاند.

استراحت

اگر می خواهید چشمهای سالم و زیبایی داشته باشید به موقع و به اندازه استراحت کنید ۸ تا ۱۰ ساعت خواب در شبانه روز سبب می شود که چشمها مانند دو ستاره پرنور بدرخشند.

اگر در نیمروز چشمانتان خسته است اما فرصت استراحت ندارید به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیه دراز بکشید( یا اگر شرایط دراز کشیدن را ندارید بصورت نشسته ) و چشمهایتان را ببندید و بعد دو تکه پنبه را که در چای رقیق فرو برده اید روی پلکها بگذارید. دو ورقه خیار را هم میتوانید جایگزین پنبه ها کنید.

 

کبودی زیر چشم

سیب زمینی خام رنده شده کبودی زیر چشم را برطرف میکند و بابونه نیز در این زمینه میتواند کارساز باشد. اگر مقداری از آن را دم کنید و با آن زیر چشم را کمپرس کنید واقعیت قضیه آشکار میشود.

 تورم زیر چشم

برای رفع تورم زیر چشم از انجیر تازه استفاده کنید. افزون بر این نوشیدن آب به مقدار فراوان میتواند در رفع مشکل موثر باشد. (نوشیدن آب بیش از ۸ لیوان آب در روز)

 ابروها و مژه ها

برس زدن ابروها و مژه ها در رشد آنها موثر است . اگر میخواهید مژه ها و ابروهای پرپشتی داشته باشید با یک برس کوچک تمیز روزی چند بار مژه ها و ابروهایتان را برس بزنید.

 ورزش چشم

بهترین تمرین برای چشم تمرین گربه است این تمرین را همیشه میتوانید انجام دهید. اما موثرترین زمان انجام آن صبح زود است .

روی شکم بخوابید و سر را به پهلو قراردهید دستهایتان را در پهلو ها بگذارید سپس به آرامی  ( درست مانند گربه ) چشمهایتان را باز کنید و به طور دورانی حرکت دهید تا به سقف برسید. بعد سر را به پهلوی دیگر برگردانید و همین کار را تکرار کنید.

تمرین دیگر : ابتدا چشمها را به سقف بدوزید سپس چشمها را حرکت دهید و به زمین نگاه کنید هنگام انجام این تمرین سر را تکان ندهید و فقط چشمها را به حرکت در آورید.این تمرین را ۱۰ بار تکرار کنید.

آخرین حرکت : کف دستها را روی چشمها قرار دهید و چند لحظه نگه دارید تا چشمها در تاریکی بمانند و گرمی دستها راحس کنند. سپس دستها را بردارید. این تمرین را با دستهای تمیز انجام دهید.

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 21 دی 1389 05:15 ب.ظ
Powered by Abzarak.com